Novinky

12.12.2015 Neoficiální zimní obedience závod Kladno, rozhodčí Lucia Stemmerová a my jsme se opět zhostily v kategorii dvojic 8 různých cviků z kat. OBZ-OB3. Candynka makala hezky, tak jak byla připravená, zatímco Ebbča si odnesla tři nuly ze čtyř cviků, takže krásné 7. místo z osmi účastniků :D. No každý den nemůže být posvícení, ale bylo to příjemné si zazávodit ve fajn atmosféře, fajn lidí :o).

28.11.2015 se nám podařilo s Candynkou v Horních Počernicích v Praze složit zkoušku F1 a DwD1 na výborně! 

      

14.11.2015 Candy složila na cvičáku v Kralupech zkoušku ZZO na výborně s 56 body, nejlepší ZZO dne! Rozhodčí Miroslav Smejkal. :o)

         

25.10.2015 Dnes úspěšný den, Candy složila zkoušku BH a Ebbinka zkoušku UPr2 (poslušnost dle IPO2)! Mám radost!

10.10. 2015 dnes Candy složila zkoušku ZOP, to by bylo aby nebylo BEZ nuly ale i přesto mám radost! :)

22. - 23.8.2015 super víkend opět za náma! Na Memoriálu Jindry Pecháčka v Městci Králové se nám podařilo s Ebbičkou v Quadrupedu žen (v hodech do dálky) vybojovat krásné druhé místo! Po roce jsem nás opět přihlásila do qudrupedu a Ebbča neuvěřitelné makala, chytala a dokonce mi šetřila i disky! Pro Candy to byly druhé závody a byla také mooc šikovná, bohužel jsem byla opět slabším článkem já, tak snad příště! :D <3

 

8.8.2015 Dnešní OBZtko s Candynkou na VD, v 33°C makala skvěle! Škoda jedné nuly, výborná nám utekla o čtyři bodíky! 220 bodů z 280. rozhodčí Lukáš Jánský :o)

   

 

        

foto: Tereza Klesová

30.5.2015 úspěšný květen jsme s Ebbičkou zakončily 8.MČR v Obedience! Přála jsem si především obhájit naší zkoušku OB1 na výborně, což se nám trochu nepovedlo a známka výborná nám unikla o šest bodíků, ale i přesto jsme si závod mooc užily. Rozhodčí pro letošní mistrovství byl dánský rozhodčí Palle Bergsø a musím říct, že body nerozdával rozhodně zadarmo :o). Podařilo se nám získat krásné 6. místo ze 17. soutěžících s 218 b./280. S Ebbčou jsme nadělaly spoustu zbytečných chyb, spousta cviků měla zbytečně na druhý povel, jako by na chvilku ohluchla, strašná škoda :o) Nevadí, takže teď hurááá do dvojek, našim cílem je pokusit se o zkoušku ještě letos, než se na přístí rok změní zkušební řád! :o) Vím, mám velké cíle ale díky těmto velkým cílům dosahuji těch malých, ze kterých mám také mooc velkou radost!

        

                         

foto: Marcela Nováková

17.5.2015 úspěšný víkend pokračuje a my jsme si s Candy zajeli na kole 20km německou vytrvalostní zkoušku AD zakončenou poslušností :o) Candynky bráška Apollo a sestřička Bella byly stejně úspěšní!

      

foto: Bára Drahoňovská

16.5.2015 se konaly zkoušky IPO v ZKO Beroun a já s Ebčou jsme si složily krásnou zkoušku Upr1 (poslušnost dle IPO1) :o)

     

     

foto: Dana Růžičková        

10.5.2015 vyrazily jsme na Sranda dogfrisbee závody, kde Candy odstartovala svou frisbee kariéru :D, i přes sílný vítr se nám podařilo získat dvě krásná místa Ebbička si vychytala 3. místo v DogDartbee a Candy 3. místo v začátečníkách v TimeTrialu, udělaly mi holčičky radost :o)

     

     

foto: Jaina Bartáková

19.4.2015 Candy si vytančila první dogdancingovou zkoušku HtM1 na výborně se ztrátou jenoho bodíku!

         

13.12.2014 A Obedience pokračuje! Dnes jsme si s holkama na neoficiálním zimním závodě na Kladně v kategorii dvojic vybojovaly krásné bramborové místo z 10 soutěžících. Nášim úkolem bylo dohromady zvládnout 8 cviků z kategorií OBZ - OB2. Myslím, že na naši úroveň jsme se s tím popraly skvěle. Mám skvělý tým! :o)

Dorazily nám genetické výsledky ze Slovgenu Candy je na DM přenašečem (carrier) :o)

DM.pdf (120,2 kB)

7.12.2014 moje holčičky opět válely! Ebbička si dnes složila OB1 - na výborně a Candy OBZ na dobře se třema nulama :oD . Ebbička byla dnes pozitivně naladěna a tak jsem nepochybovala o tom že podá standartní výkon pro Candy to bylo hodně náročné, protože to byla první zkouška bez pamlsků v hodně těžkém prostředí. Prostě bylo znát, že na to ještě není dostatečně psychicky vyzrálá. Ale i přesto pracovala skvěle a udržela si krasný projev. Byla to pro nás opět skvělá zkušenost a aspoň víme opět na čem máknout. Mám radost a baví mne to!  Teď budeme pilovat naše nedostatky na dalši závod a pomaloučku se budeme připravovat do dalši kategorie :o) ♥ ♥ ♥

  

  

foto: Karla Dostálová

2.11.2014 jsme se s Candynkou vydaly na náš první neoficiální obedience závod do Rakovníka. Měl posloužit především jako trénink a vydařil se. Candynka pracovala na 100 % s jejím výkonem jsem byla moc spokojená, jedinné co se nám nepovedlo byl aportek, bohužel ho začala překusovat a pak ho vyplivla, takže jsme obdržely jednu nulu. Zkoušku OB-Z bychom složily s 215 body na velmi dobře. Získaly jsme, tak krásné čtvrté místo z 11. účastníků. :o)

         

              

              

foto: František Sedláček

 

 

28.10.2014 jsme vyrazily do Načešic na ovečky a Candy společně se sestřičkami složila zkoušku ZVOP (Herding Instinct Test) :o)

                                                       

foto: Lucie Holubová (z prava Cute Princess, Ceaseless Energy a Crazy Blue Girl z Brzáneckých vinohradů)

18.10.2014 jsme vyrazily na poslední dogfrisbee závod sezóny na Bye-Bye Summer DDFW do Dvora Králové. A s Ebbičkou se nám vůbec nevedlo špatně v MiniDistance jsme si hodily náš osobní rekord 31 bodů :o) a 36. místo z 83. závodníků. 

23. a 24.8.2014 jsme vyrazily s Candy a se zázemím naší domovské chovatelké stanice z Brzáneckých vinohradů na výstavu do Lipska. Výstava byla shledáním i Candynky rodiny. Konečně jsme měly možnost poznat úžasného Wollyho osobně i s jeho paničkou. Candy byla moc šikovná a dokonce i chvíly postála, udělaly jsme proto maximum a já jsem na nás pyšná. Candy se poprvé předvedla ve třídě mladých. Naše výsledky jsou:

23.8.2014 German Winner Show, Leipzig, roz. Hassi Assenmacher-Feyel (DE) - VD3

24.8.2014 MVP Leipzig, roz. Hans Wiblishauser (DE) - V2, res.Anw.Dt.Jug.Champ. VDH

  

Candynky rodina: maminka Endží, bráška Apollo, tatínek Wolly a Candy :o)

 A aby Ebičce nebylo doma smutno vyrazily společně s Dančou a Keyssy na frisbee závody na Memoriál Jindry Pecháčka a vůbec si nevedly špatně. DogDatbee 9. místo/z 52. a SMD 33. místo/z 53. Děkuju moc! Jsem na svoje holky moc pyšná ♥ ♥ ♥

3.8.2014 jsme vyrazily s Ebbičkou na naše posední letošní freestylové závody do Ústí nad Labem. Tentokrát pod pravidly UFO. Sestavu jsem dávala dohromady na poslední chvíly, takže to tak i dopadlo. Půlku soutěže Ebbča odběhala s jedním diskem v hubě, protože mne přes hlasitou hudbu neslyšela. Sice jsme nějak nezazářily ale užily jsme si to A TO JE HLAVNÍ :D :o). Takže Novice Freestyle 5. místo z 5. a Novice Throw a Catch 6. místo ze 14. soutěžících.... :o)

         

za krásné záběry děkujeme Marušce Trauškeové :o)

24.7.2014 jsme absolvovaly s Candy intenzivku pasení pod vedením Evy Štemberové. Na malou ukázku se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=9MJ3Jr7Q9B4&feature=youtu.be :)

píše se 11.7.2014 a my máme opět za sebou super dogfrisbee tábor :o) Skvěle jsme si zaházely do dálky i procvičily různé hody do freestylu. Utkali jsme se ve dvou frisbee soubojích a to v KanJamu a v Discgolfu. Samozřejmě jsem potrénovali i se psy, s Ebbičkou se nám konečně podařilo dodělat náš úžo vlaštovkový over. Také jsme procvičily koordinaci a zaposilovaly různé svaly na psím těle. Rychle to uteklo, nechtělo se nám vůbec domů :o(

              

               

28.-29.6.2014 jsme se zúčastnily Marlenčin distanček. První den se nám celkem dařilo, držely jsme se v lepší polovině. Ebbča chytala a rychle odevzdávala disk - prostě bomba. Druhý den se nám bohužel nedařilo a upřímně jsem nějak ztratila naládu, takže jsem na to docela kašlala. Takže do příště musím zamakat na sobě já :oP

                                           

foto: Renata Hofmann                                                                                             foto: Robert Brajer

1.6.2014 mi Ebbička udělala velkou radost! Vyrazily jsme na obedience závody do Lysé nad Labem. Kde se nám podařilo získat zkoušku OBZ s 255,5 body na výborně a krásné 2. místo ze 17. soutěžicích. Ebbička opravdu makala! Nadělaly jsme pár chybiček ale jinak to byl celkem vyrovnanej výkon. Ebbičce chybí při zalehávání rychlost ale tak stále máme na čem pracovat... Za sebe musím tedy říci, že se mi podařil udělat velký pokrok v nervozitě, pokaždé, když nastupuji na plochu si říkám, že je to jen trénink, tentokrát stewardovaný a opravdu to nese velké ovoce. Ebbička je více v pohodě a nemyslí si, že dělá něco špatně, je to strašně znát. Já tu moji holku prostě miluji ♥ :o)

foto: Jiřka Piskoř

Na tento rok jsme měly spousta plánů a cílů, a ne zrovna málo! Většina z nich se nám již podařila, mám radost, teď už chybí jen jediná zkouška, o kterou bych se chtěla s Ebbičkou ještě na podzim pokusit. V plánu je ještě nějaký závod, takže hurá do tréninku.... ! :o)

Zde je naše video OBZetka :o)

www.youtube.com/watch?v=AElu1qohP_s&feature=youtu.be

 

24.5.2014 jsme s Candy vyrazily na naši úplně první výstavu, na MVP do Litoměřic. Přihlásily jsme do třídy dorostu. Když jsme dorazily na místo a já viděla předvádějící se psi před námi, začala jsem dostávat infarktové stavy, prostě jsem měla pocit, že nejsme připraveni, upraveni a bude to jeden velký trapas. Nakonec jsme to jen zvládly. Než na nás přišla řada, byla již Candy trochu unavená a neměla tendenci vymýšlet vylomeniny a hrát si s ostatními pejsky. Takže, klus v kruhu byl super a dokonce i chvíli postalá :) Candy mi udělala radost, podařilo se nám získat VN1 s krásným posudkem v konkurenci jedné fenečky :o) ♥

           

foto: Klára Jirglová

17.-18.5.2014 jsme se zúčastnily frisbee závodů K9 v Novém Strašecí. Počasí nám moc nepřálo ale i přesto se nám s Ebbičkou něco málo podařilo. Sobotní Minidistance jsme bohužel zazdily, za to jsme si vylepšily čas v TimeTrialu na dvacet sekund, což je pro nás velký úspěch, kdo Ebbičku zná, ví, že má problémy s velkými obloučky na vracečkách a pouštěním. Zamakaly jsme a podařilo se, Ebbča se rychle vracela a pouštěla! V neděli jsme okusily nové dogfrisbee disciplíny, Disc Obscatles a Pyramid. V Disc Obscatles se nám zadařilo a získaly jsme krásné 3.místo :o).

      

foto: ZKO Nové Strašecí                                                                

1.5.2014 jsme se zúčastnili závodu O Pohár ČLZ a.s. se zapsáním zkoušky v Novém Strašecí, kde Ebbička úspěšně složila zkoušku ZPU-1 se známkou dobře. Bohužel neměla svůj den a od rána to na ni bylo značně znát, takže pohár se nám získat nepodařilo, za to naše ZKOčko si odneslo krásné druhé a třetí místo v kategorii ZOP z 15 soutěžících. Beroun se prostě neztratí :D. Závody byly opradvu vydařené a já jsem moc ráda, že máme splníno! Všem moc děkujeme :o)

                                                                        

foto: ZKO Nové Strašecí

27.4.2014 Verča Rákosová nám udělala opět pár krásných fotek :o)

  

26.4.2014 Ebbička na našem Berounském cvičáku složila zkoušku StPr1 dle mezinárodního řádu IPO se známkou výborně :o)

                      

foto: ZKO Beroun

A můj malej medvídek Candy oslavila 6 měsíců!

foto: ZKO Beroun

21.4.2014 jedno mokré společné foto po stopičkách :o)

12.4.2014 jsme si byly zazávodit na Memoriálu J. Černého v Novém Strašecí a Ebbička mi vybojovala v kategorii ZZO 1.místo se ztrátou jen 2 bodíků. Jeden bodík ztratila na volnu, protože to prostě nemáme, proč by měla zrovna dělat teď volno, když se jde cičit? že jo? :D a druhý bodík ztratila ve speciálních cvicích za odvolání od míče, kde se po něm jěště ohlédla :) Je to moje šišikulka ♥ Jsem na ni pyšná, i když vím, že tu poslušnost umí mnohem lépe :)

Candy neuvěřitelně roste! :o) 4měsíce, 12kg ♥

  

1.3. 2014 jsme vyrazili na první dogfrisbee závody O frisbee Dědy Mráze do Hradištka. Tentokrát musím říct, že s vlastním výkonem jsem byla mnohem více spokojena, než s Ebbičky, nyní jsem zachraňovala zadek já nám :D. Nějakým záhadným způsobem jsem byla skvěle rozházená a docela mi to lítalo, asi to Ebbičku natolik zaskočilo, že nebyla schopna to pochytat. Zkrátka jí to nechytalo, asi chyběla trochu kondice. Tak snad se nám podaří naší formu do příštích závodů doladit :). Naše výsledky byly následující: SuperMinidistance 25. místo (35) 16bodů, TimeTrial 21.místo (33) nej.čas 29.08 - dva hody, musíme zkrátit naše obloučky ;o)

15.2.2014 jsme se zúčatnili po dlouhé době opět obran v Berouně. Ebbička pracovala suprově, konečně začíná mít pořádné zákusy, jsem moc spokojená. A poprvé si zakousala i Candy.

     

13.2.2014 jsme byly potrénovat opět vyhledávání osob v nedalekých Nučicích, tentokrát ale za tmy. Ebbička ještě nemá tolik zkušeností a není zvyklá pracovat samostatně ale myslím, že se brzy do toho dostane, je to šikulka nebála se ani vlézt do starého kontejneru :D :)

       

a tady jsem se schovával já :D našli mne :)

    

foto: IPRK

18.1. jsme se zúčastnili, pod vedením Filipa Štracha, sutinového workshopu IPRK v Chrustenicích. Kdo ví, tak ví, že můj přítel Dalibor je dobrovolný hasič a vzhledem k tomu, že Chrustenice máme za rohem, nebylo pochyby, že na této akci budeme chybět :D. Díky tomu, že má Ebbička nějaké základy z obran, tak jí samozřejmě vyštěkávání v sutinách šlo a bavilo. Možná, až nás sportovka omrzí, tak se záchranařině budeme věnovat více. Uvidíme, jak nám to půjde, zatím se tomu budeme věnovat spíše rekreačně a pro zábavu.

  

foto: Adél Čermáková

Před vánoci se naše smečka rozrostla o nového člena a to o malou Candy. Dnes 12.1.2014 je u nás Candy již třetí týden. Je strašně šikovná, nic ji neujde, je to prostě malej ďáblík :oP

    

16.11.2013 jsme s Ebbičkou v ZKO Beroun složily zkoušku BH. Zkoušku se nám podařilo sloužit jen s 47 body z 60. Opět byla chyba na mé straně, kdy jsem nejspíše Ebbičku přetáhla, nedokázala udržet oční kontakt a chůze u nohy vypala jako někde na procházce. Ale co, každý den nemůže být posvícení :D Doufám, že to byla jen vstupní zkouška, abychom si mohly složit další zkoušky IPO :o)

    

foto: ZKO Beroun

Dnes 9.11.2013 se nám konečně podařilo složit zkoušku ZZO podle NZŘ, se ztrátou jen tří bodíků 57 bodů z 60., prospěla výborně :) Mám radost, protože tyhle krásné výsledky nás popohání dál.....

                                                                

V pondělí 28.10.2013 se podařilo taťkovi společně s Ebbičkou složit německou vytrvalostní zkoušku AD. Na kole překonali 20km a nazávěr předvedli krátkou poslušnost s aportem. Vzhledem k tomu, že nikdy taťka s žádným psem necvičil ani netrénoval, jsem na ně pyšná! :)

                     

foto: Radka Jindráková

12.10.2013 jsme se zúčastnili závodu O erb města Nového Strašecí, a v kategorii ZZO se nám podařilo získat krásné druhé místo s 86 body z 90. Poslušnost se nám moc nevyvedla ale i přesto jsem měla radost ze speciálních cviků, kde se nám podařilo získat plný počet bodů. První místo nám uteklo o jeden bodík. Děkujeme za skvělý závod :o)

V sobotu 21.9. se nám s Ebbičkou podařilo vyběhat první místo na Kladenském voříškovi ve třídě krátkosrsté feny  (prý jsme měly nejlepší předvedení :D) ale Kladenským voříškem 2013 se stala naše kamarádka a občasná svěřenkyně Dášenka! Já jsem to věděla, že to vyhraje! Dášenka s paničkou byly moc šikovný, Gratuluji! Největší radost jsem však měla s Ebbičky, když jsme si byly jen tak vyzkoušet agility. Ebbičce se to strašně líbilo, ještě loni byly pro ni tunely postrachem a letos největší sranda a prdel. Strašný nadšení. Samozřejmě jsem ji vůbec nestíhala, za to se mi ji podařilo na dálku několikrát správně vyslat na překážku a do tunelu. No prostě byla jsem strašně překvapená, Ebbičce by to strašně šlo a bavilo jít to ale to asi všechno! Jen já jsem takové nemehlo :o)
 

  

Druhý záříjoví víkend jsme se zúčastnili MČR v Dogfrisbee. S Ebbičkou jsme byly kvalifikovány do Quadrupedu žen a tak jsme se pokusily zabojovat. Bohužel na posledních závodech se nám hody do dálky nedařily a na MČR tomu nebylo jinak. Odvezly jsme si 17. místo z 19. závodníků :o). Mnohem větší radost jsem ale měla ze soboty, kde jsme nastoupily do poslední šance. Samozřejmě se nám sestava nevydařila podle našich představ a bez chyb ale i přesto se nám podařilo umístit na 24.místě. Byla jsem překvapena kolik jsme dostaly bodů o proti BPD. Asi jsme se zlepšIly :oD. Při tom všem jsme stihla pár zápasů v KanJamu. Víkend byl super, celá akce se opět vydařila! Těšíme se na další! :o)

       

        

foto: Adél Klepalová

Po Memoriálu Jindry Pecháčka jsme odjely na Dogfrisbee tábor do Tovačova. Byla to skvěle strávená aktivní dovolená ihned bych se tam vrátila. Až na velké množství komárů se nedalo nic vytknout, prostředí, příroda, parta lidí, počasi a koupání se psy, prostě všechno super. S holkama Urbáškovýma a s Míšou Androvou jsme snad potrénovaly všechno :o) Těšíme se na další ročník :o)

                                          

foto: Pavla Heralová

Následující víkend 20.- 21.7. na  Memoriálu Jindry Pecháčka a Dobříšském festivalu jsem se rozdhodla před táborem Ebbičky síly šetřit a nastoupily jsme jen do dvou disciplín. A to na Dogdartbee a Quadruped. Bohužel se nám nezadařilo, jen Ebbička byla odměněna speciální cenou při DogDartbee za donesený srolovaný disk :o) Třetí naší první odstartovanou disciplínou bylo večerní Dogdartbee, kde si hráči losují psa spoluhráče. Ebbička byla vylosována Pavlem Kosem a při jejich super hodech se jim večerní DogDartbee podařilo vyhrát :o) Děkujeme.

  

foto: Tomáš Karpeta a Ilona Morávková

14.7 jsme konečně vyrazily do Brna na náš první freestyle, vzhledem k tomu co se odehrávalo v posledních dnech v tréninku byl výsledek očekávaný a v kategorii freestyle starters jsme skončily na krásném 18. místě z dvaceti soutěžících :o). Ani v DogDartbee se nám nezadařilo a když jsem viděla jak Ebbička běhá z posledních sil rozhodla jsem se z SPTF odstoupit.  Bylo strašný vedro a pro psy to byly velmi náročný dny. Ale i přesto jsme si odvezly spousty zkušeností do dalších freestyle startů :o)

 

   

foto: Dominika Chudobová

V sobotu 29.6 jsme se zúčastnily IV. Sranda Dogfrisbee závodů HafBezObav a vybojovaly jsme si s  Ebbičkou dvě krásná 3. místa v obou disciplínách. A to v Dogdartbee a TimeTrialu s časem 00:21:56 sekund. A to jsem si říkala, že se už na TimeTrial nepřihlásíme. Měla jsem velkou radost :o)

Máme za sebou další super dogfrisbee víkend tentokrát Marlenčiny Distančky. I tetno víkend byl pro nás v celku úspěšný v DogDartbee se nám podařilo postoupit do semifinále a získat krásné osmé místo z 33. soutěžících. V ostatních disciplínách až na TimeTrial jsme se udržely v dobrém průměru. SuperMiniDistance 15-16. místo / z 35., Quadruped ženy 6-7.místo / z 14. :o)

foto: Lubomír Vičan

Již dva měsíce funguje na Kladně super parta lidí, která se schází za účelem společně potrénovat a zaházet si frisbee! Najdete nás na FB stránkách pod názvem Společné tréninky dogfrisbee a dogdancingu Kladno a okolí. Všichni jste zváni! :o)

15. - 16. 6. 2013 Máme za sebou pro nás nejúspěšnější dogfrisbee víkend.... Petrovické "DISKO" hraní vol.1.  Více se dozvíte v Reportíku z akcí :o)

4.6. Jsme byly pozváni do domova důchodců na Kladně, kde jsme spolu s Beát a Beníkem předvedli ukázku dogdancingu. Poté jsme v rámci canis obešli klienty a obyvatele domova. Bylo to moc příjemné setkání. :o)

 

26.6. Jsme se zúčastnili Dogfrisbee závodu K9 DiscDog Distance a myslím, že jsme se s Ebbičkou neztratily, obsadily jsem 15. místo v DogDartbee a 24. místo v SuperMini z 33. soutěžících :o)

 

25.5 Jsme absolvovaly Dogfrisbee seminář v ZKO Nové Strašecí s Markem Lehutou a Michalem Romanem.

19.5 Máme za sebou super intenzivku s Míšou Androvou :o)